Стадион – настани

Македонските навивачи славеа победа на Националната арена „Тоше Проески’’

Од во Стадион - настани со 0 Comments

          Македонските навивачи славеа победа на Националната арена „Тоше Проески’’ Фудбалскиот натпревар меѓу македонската репрезентација и репрезентацијата на Израел се одигра по врнежливо време, со претходна целосна подготвеност на објектот. Теренот за кој континуирано се грижи стручна служба и покрај дождот беше во беспрекорна состојба, а задоволени беа и сите останати […]

Прочитај повеќе

Националната арена „Тоше Проески’’ одекнуваше од хитовите на Здравко Чолиќ

Од во Стадион - настани со 0 Comments

    Со концертот на мега популарниот Здравко Чолиќ, Националната арена „Тоше Проески’’ ја продолжи серијата на врвни музички настапи од кои последниот беше на светската ѕвезда Стинг. Стадионот го исполнија повеќе од 30.000 посетители кои уживаа во спектаклот на музичката легенда која последен пат го наполни стадионот пред 10 години. Самиот Чолиќ на средба […]

Прочитај повеќе

Извонредна фудбалска атмосфера на Националната арена „ Тоше Проески’’

Од во Стадион - настани со 0 Comments

Националната арена „Тоше Проески’’   беше целосно подготвена за натпреварот меѓу македонската репрезентација и репрезентацијата на Полска , а со подеднакво високи професионални стандарди ќе биде пречекана и Австрија.Двата натпревари се во рамките на европските   кфалификации  за пласман на  ЕП  2020. Теренот за кој континуирано се грижи стручна служба е во одлична состојба, а задоволени се и сите […]

Прочитај повеќе

Спектакуларен концерт на Стинг на Националната арена „Тоше Проески’’

Од во Стадион - настани со 0 Comments

Националната арена „Тоше Проески’’ ја исполнија околу 25.000 посетители , со што овој музички настан се вбројува во досега најголемите во Република Северна Македонија кога се во прашање концертите на светски артисти кои што се со високо квалитатино ниво . Речиси целосно беа искористени капацитетите на Северната и Јужната трибина, а голем број од фановите […]

Прочитај повеќе